Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obchody Święta Policji 2020 - Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Obchody Święta Policji 2020

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili swoje święto. Była to doskonała okazja, by docenić trud wkładany każdego dnia w pracę, mundurowych i pracowników cywilnych komendy, a także wręczyć awanse na wyższe stopnie służbowe.

W czwartek 06.08.2020 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na obowiązujący stan epidemiczny uroczystość miała charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych policjantów w hołdzie funkcjonariuszom Policji Państwowej w Nowym Mieście Lubawskim zamordowanym wiosną 1940 roku.
W uroczystym apelu, który odbył się na placu wewnętrznym komendy uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz Wójt Gminy Grodziczno pan Tomasz Szczepański.
Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter ze względu na 101-rocznicę powstania Policji Państwowej oraz 95-tą rocznicę powołania kobiet do Policji. 30 lat temu została uchwalona obecnie obowiązująca Ustawa o Policji oraz powstały Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów.
Podczas apelu zostały wręczone odznaczenia i medale oraz awanse w stopniach służbowych. Brązowy medal "Za zasługi dla Policji" otrzymał Wójt Gminy Grodziczno pan Tomasz Szczepański.
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski złożył życzenia wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym i podziękował za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa, ale także ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie tej niezwykłej, często trudnej, pełnej poświęcenia służby. W swoim wystąpieniu nadinsp. Tomasz Klimek podziękował za pełną zaangażowania służbę podkreślając jej wagę, zwłaszcza w tym jakże trudnym okresie walki z pandemią. Nie zabrakło również słów uznania i podziękowania w stosunku do lokalnych samorządów.
Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyli nowomiejskim funkcjonariuszom także zaproszeni goście.

 

Tekst źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim
Zdjęcia: Marcin Sarnowski

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo