POWIAT NOWOMIEJSKI

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że wiele spraw z urzędem skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu on-line, m. in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

W serwisie e-Urząd Skarbowy zostały udostępnione m.in. zeznania podatkowe w ramach usługi Twój e-PIT. Można dokonać płatności online na rzecz organów skarbowych oraz zobaczyć historię płatności. Można również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie podatnicy mogą złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma np. pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Swoje sprawy można załatwić z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
W sytuacjach, gdy nie można załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon można udać się do urzędu skarbowego dokonując wcześniejszej rezerwacji terminu i godziny swojej wizyty pod numer telefonu 56 472 62 79.
Najprościej można to zrobić przez Internet na stronie podatki.gov.pl.