Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Grafika dekoracyjna

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W dniu 18 listopada 2021 roku obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada co roku w trzeci czwartek listopada. Święto zapoczątkowały Stany Zjednoczone 1974 r. przez dziennikarza Lynn Smith, który apelował do czytelników na łamach swojej  gazety, aby choć przez jeden dzień nie palili papierosów. 

W Polsce ten dzień obchodzony jest od 1991 r. Idea propagowania tego święta ma na celu skłonić palaczy tytoniu do zerwania z nałogiem. Palenie tytoniu niesie za sobą liczne poważne konsekwencje związane z pogorszeniem zdrowia i zaostrzeniem przebiegu wielu schorzeń. Nawet wdychanie samego dymu tytoniowego jest szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. W ramach obchodów tego dnia Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem „Rzuć palenie – bo nikotyna to nałogu przyczyna”. Wyniki konkursu będą znane pod koniec listopada. W Światowym Dniu Rzucania Palenia zachęcamy aby przyłączyli się Państwo wspólnie do akcji pomocy w walce z uzależnieniem od nikotyny.

Tekst: OP

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo